نوشته های مربوط به تلویزیون

مقایسه تلویزیون NANO79 با TU8000 سامسونگ

LG NANO79 2020 یک تلویزیون با کیفیت و عملکرد متوسط 4K است. این مدل دارای یک صفحه IPS با زاویه دید نسبتاً وسیع است ، اما به قیمت نسبت پایین کنتراست آن – که نمایش رنگ مشکی هنگام مشاهده در اتاق تاریک به صورت خاکستری به نظر خواهد رسید- پس اگر تلویزیون را در محیط تاریک قرار می دهید، این مدل گزینه مناسبی نمی باشد. علیرغم نداشتن بسیاری از ویژگی های گیمینگ، زمان پاسخگویی مناسب و تاخیر ورودی آن بسیار کم است، بنابراین گزینه مناسبی برای بازی و کنسول معمولی است. متأسفانه ، محتوای HDR آنطور که باید ظاهر نمی شود زیرا نور صفحه آن خیلی زیاد روشن نمی شود، اما طیف وسیعی از رنگ را برای محتوای HDR نمایش می دهد. سرانجام ، استفاده از سیستم عامل WebOS ال جی آسان است و فروشگاه محتوای برنامه آن دارای تعداد زیادی نرم افزار برای بارگیری است.

سامسونگ TU8000 یک تلویزیون بودجه ای و خوش قیمت از سری 2020 سامسونگ است که با نام TU8200 در Walmart نیز به فروش می رسد. علیرغم نداشتن ویژگی DIMMING، به لطف نسبت کنتراست برجسته و یکنواختی قابل توجه رنگ سیاه عمیق را به نمایش می گذارد ، و این امر برای تماشای محتوا در محیط تاریک مناسب است. در حالی که از+ HDR10 پشتیبانی می کند ، اما تجربه رضایت بخشی HDR را ارائه نمی دهد زیرا طیف رنگی آن تا حدودی محدود است و به اندازه کافی نور بیشینه صفحه زیادی ندارد تا نکات برجسته محتوای HDR را به بهترین شیوه به نمایش بگذارد. متأسفانه ، این مدل همچنین دارای زاویه دید کمی است ، بنابراین وضوح تصویر از گوشه ها کم خواهد شد، که غیر از این هم از یک پنل VA انتظار نمی رفت. از طرف مثبت ، زمان پاسخگویی مناسبی دارد که منجر به حرکت واضح و تاخیر ورودی بسیار کم برای تجربه گیمینگ مناسب می شود ، اما پشتیبانی از نرخ تازه سازی متغیر (VRR) همچون تلویزیون الجی وجود ندارد.

سامسونگ TU8000 در کل از LG NANO79 2020 بهتر است ، اگرچه آنها از انواع مختلف پنل استفاده می کنند. سامسونگ دارای یک پنل VA است که نسبت کنتراست بهتر و یکنواختی رنگ سیاه تری را ارائه می دهد. همچنین کمی دارای نور صفحه بیشتری است و از ویژگی Black Frame Insertion برخوردار است. با این حال ، LG دارای یک پنل IPS با زوایای دید گسترده تر ، زمان پاسخ سریع تر است ، و یک طیف گسترده ای از رنگ برای محتوای HDR را نشان می دهد ، که سامسونگ از آن برخوردار نیست.

نوع طراحی ظاهری

هر دو از طراحی مناسب ، در عین سادگی برخوردار هستند. نانو79 از نظر ظاهری مانند مدل های دیگر سری NanoCell می باشد که  از لحاظ ظاهری تفاوت خاصی ندارد و بیشتر به LG UN7000 شباهت دارد. این مدل حاشیه تا حدودی ضخیم است و پایه آن به جای نصب در مرکز که در مدل های سطح بالاتر وجود دارد ، دو شاخه تشکیل شده است این پایه از فلز مرغوب ساخته شده و تقریباً به اندازه تلویزیون گسترده است ، بنابراین برای قرار دادن آن به یک میز بزرگ نیاز دارید.. . تلویزیون TU8000 از طراحی بهتری برخوردار است. این تلویزیون مشابه تلویزیون سطح ابتدایی سامسونگ در سری QLED ، سامسونگ Q60T است. به طور کلی ، طراحی ساده و مدرنی با حاشیه های نازک دارد. پایه ها به خود تلویزیون متصل می شوند ، بنابراین نیازی نیست آنها را پیچ کنید.

کیفیت تصویر

LG NANO79 نسبت کنتراست متوسطی دارد که از پنل IPS انتظار می رود. رنگ مشکی در تاریکی به خاکستری نزدیکتر به نظر می رسند و هیچ ویژگی DIMMING برای بهبود بکنتراست در نظر گرفته نشده است. سامسونگ TU8000 دارای نسبت کنتراست برجسته ای است که از یک پنل VA انتظار می رود. این مدل رنگ مشکی عمیقتری را نمایش می دهد ، اما فناوری DIMMING برای تعمیق بیشتر آنها وجود ندارد.

یکنواختی رنگ

یکنواختی رنگ به این معنی است که تلویزیون تا چه اندازه به خوبی می تواند یک رنگ ثابت و واحد را از طریق صفحه نمایش نشان دهد. این ویژگی خصوصا برای تماشای مسابقات ورزشی میتواند بسیار مهم باشد. نمیتوان یکنواختی تلویزیون را تغییر داد، بنابراین در ابتدای خرید به این نکته توجه ویژه ای داشته باشید. برای اندازه گیری میزان یکنواختی رنگ در کل صفحه، باید از رنگ خاکستری یکدست به عنوان مقیاس اندازه گیری یکنواختی رنگ استفاده شود. هر اندازه تلویزیون بتواند این رنگ را در کل صفحه تلویزیون بهتر نمایش دهد امتیاز بهتری کسب می کند. هر دو مدل در این زمینه تقریبا مشابه هم عمل میکنند و هر چند امتیاز بالایی کسب نمیکنند ولی به طور کلی برای این رده تلویزیون، قابل قبول است.

زاویه دید

LG NANO79 دارای زاویه دید نسبتاً وسیعی است که از پنل IPS انتظار می رود. این برای دیزاین و چیدمان مبلمان گسترده مناسب است زیرا تصویر هنگام مشاهده از کنار همچنان دقیق می ماند. در تلویزیون TU8000 همانطور که در بیشتر تلویزیون های پنل VA وجود دارد ، زاویه دید ناامید کننده است و هنگام مشاهده از کنار تصویر ، دقت آن از دست می رود. اگر به دنبال یک تلویزیون پنل IPS با زاویه دید گسترده هستید تلویزیون نانو79 نانو80 یا Sony X800H را بررسی کنید.

طیف رنگی

 
نانو 79 دارای طیف گسترده ای از رنگ برای محتوای HDR است. این یک پوشش عالی از فضای رنگی DCI P3 که معمولاً مورد استفاده قرار می گیرد ، است ، اما پوشش آن از Rec گسترده تر است. اما تلویزیون TU8000 دارای طیف رنگی مطلوبی است ، اما در نمایش طیف رنگی گسترده ای که برای محتوای HDR مورد نیاز است ، به اندازه نانو79 موفق نیست.
 
 

پورت و اتصالات

 
 
 

NANO79

TU8000

HDMI

1 (Rear) / 2 (Side)

3

eARC / ARC (Audio Return Channel)

ARC (HDMI 2)

Yes

LAN

Yes (Rear)

Yes

Composite In (AV)

Yes Rear

SPDIF (Optical Digital Audio Out)

Yes (Rear)

1PORT

Bluetooth

Yes (V5.0)

 

Yes (ver.4.2)

Wifi

Yes (802.11ac)

 

Yes (802.11ac)

RF IN

2 (Rear, RF/Sat)

 

1/1(Common Use for Terrestrial)/0

Component

Yes (Rear, Component in/AV in common)

 

USB

1 (Rear) / 1 (Side)

 

2

Simplink (HDMI CEC)

 

Yes

Screen Share

Yes

Yes

در آخر باید گفت هر دو از بهترین تلویزیونهای میانرده سامسونگ  و تلویزیونهای میان رده الجی 2020 میباشند که کیفیت و امکانات عالی دارند، اگر از روبرو یا در محیط تاریک تلویزیون نگاه میکنید، تلویزیون TU8000 سامسونگ گزینه به علت کنتراست بهتر و اگر دسته جمعی و یا قرارگیری افراد طوری است که در گوشه تلویزیون قرار میگیرند، مدل الجی گزینه بهتری است.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

The maximum upload file size: 100 مگابایت. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.